Ponad 30 lat

na polskim rynku zbrojeniowym

O nas

Firma Transbit została założona w 1987 roku. W pierwszych trzech latach skoncentrowaliśmy naszą produkcję na modułowych mikroprocesorowych systemach automatyki przemysłowej TeleAstra. Jednym z największych zrealizowanych w tej dziedzinie tematów było zaprojektowanie i wykonanie systemu centralnego sterowania i zabezpieczenie ppoż. hali lakierni kabin licencyjnych w zakładach ZM „URSUS”.

W latach 90-tych rozszerzyliśmy ofertę wyrobów o zestawy urządzeń, umożli­wiające budowę prywat­nych sieci teleko­mu­nika­cyjnych, jak również o krotnice PCM i prze­łącznice cyfrowe, przezna­czone do pracy w systemach publicz­nych. Rozpoczęliśmy również prace nad wdrożeniem do produkcji zestawu urządzeń łączności cyfrowej.

Po kilku latach prac rozpoczęliśmy realizację dostaw na potrzeby MON, umacniając systematycznie swoją pozycję na rynku telekomunikacji specjalnej. Jednocześnie zakończyliśmy pierwsze opracowania i rozpoczęliśmy produkcję urządzeń łączności cyfrowej dla publicznych systemów telekomunikacyjnych typu PCM i ISDN.

Firma dzisiaj

Aktualnie w firmie zatrudnionych jest kilkudziesięciu  wysokiej klasy specjalistów, którzy tworzą zespoły konstruktorów-projektantów, programistów, instalatorów i serwisu oraz specjalistyczny dział produkcji.

Zajmujemy się projektowaniem i produkcją urządzeń i systemów teleinformatycznych, teletransmisyjnych i łączności, jak również urządzeń automatyki i aparatury diagnostycznej wraz z oprogramowaniem. Jesteśmy też jedną z nielicznych firm realizujących dostawy sprzętu łączności specjalnej na po­trzeby MON, zarówno do stacjonarnego systemu łączności, jak i do obiektów polowych. Większość urządzeń produkowana jest w wersjach spełniających rozszerzone wymagania mecha­niczno-klimatyczne (do grupy N.14 włącznie, zgodnie z NO-06-A101 do 108).

Dla naszych Klientów opracowujemy również rozwiązania nietypowe, według dostarczonych przez nich założeń.

Ponadto specjalizujemy się w pisaniu nowoczesnych aplikacji oraz oprogramowaniach. W szczególności wykonujemy oprogramowanie do:

  • monitorowania i sterowania sieciami telekomunikacyjnymi,
  • monitorowania i sterowania sieciami automatyki,
  • urządzeń wbudowanych.

Wykonujemy oprogramowanie na zamówienie, które dzięki temu jest tworzone dokładnie według wymagań oraz w sposób określony przez zamawiającego. Każdy nasz program tworzymy tak, aby można było w łatwy sposób dokonywać modyfikacji, udoskonaleń oraz rozszerzenia funkcjonalności.

Specjalizujemy się również w projektowaniu i produkowaniu specjalistycznych urządzeń pomiarowych, jak również w opracowaniach i badaniach, dotyczących innowacyjnych rozwiązań telekomunikacyjnych, do zastosowania we współczesnych technologiach. Odbiorcami naszych usług są przedsiębiorstwa produkcyjno-usługowe, siły zbrojne oraz instytucje naukowe. Opracowane przez nas urządzenia i rozwiązania są tworzone wyłącznie na indywidualne zamówienie naszego Klienta.

Jeżeli jesteś zainteresowany skorzystaniem z naszych usług w zakresie opracowania urządzeń, tworzenia oprogramowania lub przeprowadzenia badań, skontaktuj się z nami wysyłając wiadomość na adres e-mail: biuro@transbit.com.pl.

Strategia rozwoju

Dzięki temu, iż duże nakłady przeznaczamy na badania, rozwój i systematyczne wdraża­nie nowych technologii, nasze wyroby mogą skuteczne konkurować z produktami światowych liderów w dziedzinie telekomunikacji. Dla wielu z nas projektowanie i prace badawczo-rozwojowe są nie tylko ciekawą pracą i fascynującą przygodą – to nasze hobby.

Współpraca

W ramach prowadzonej przez nas działalności naukowo-badawczej współpracujemy z Wojskowym Instytutem Łączności i Wojskową Akademią Techniczną. Jesteśmy dostawcą sprzętu łączności do obiektów produkowanych przez Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1, PIT-RADWAR (PGZ), Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2.

Systemy jakości

W czerwcu 2003 roku certyfikowaliśmy w firmie system zarządzania jakością spełniający wymagania normy PN-EN ISO 9001:2001 oraz AQAP 2110:1995 w zakresie projektowania, produkcji, instalowania i serwisu urządzeń elektronicznych wraz z oprogramowaniem, systemów łączności, teletransmisyjnych i teleinformatycznych.

System ten jest przez nas ciągle doskonalony, czego dowodem są pozytywne wyniki audytów w ramach nadzoru prowadzonego przez Zakład Systemów Jakości i Zarządzania oraz ponowna certyfikacja systemu w roku 2016.

Podstawowym kierunkiem polityki firmy jest dbałość o zaufanie i zadowolenie klienta poprzez dostarczanie mu produktów o jakości, której od nas oczekuje. Dążymy do takiej organizacji procesów przebiegających w firmie, aby każdy klient otrzymał wyrób, który zamówił i ponownie chciał skorzystać z naszych usług, przy jednoczesnym uzyskaniu takich relacji ekonomicznych, które umożliwią dalszy rozwój przedsiębiorstwa.