Bramka VG-30 powinna być stosowana w zestawach sprzętu przewoźnego i stacjonarnego umożliwiając tworzenie punktów dostępowych pomiędzy siecią telefonii cyfrowej a siecią telefonii VoIP. Urządzenie współpracuje z łącznicami systemu STORCZYK (np. ŁC-240D) poprzez styk optyczny lub elektryczny (G.703) oraz urządzeniami przetwarzania danych (np. komputerami, ruterami) wyposażonymi w styk zgodny ze standardami IEEE 802.3 i IEEE 802.3u.

 Bramka VG-30 umożliwia:

  • podłączenie do łącznicy przez trakt ISDN PRI z sygnalizacją DSS1 (styk optyczny lub styk elektryczny G.703);
  • podłączenie dwóch urządzeń ze stykiem Ethernet 10Base-T lub 100Base-TX (styk elektryczny);
  • podłączenie dwóch urządzeń ze stykiem Ethernet 100Base-FX (styk optyczny);
  • zestawianie połączeń pomiędzy sieciami ISDN i VoIP przy wykorzystaniu sygnalizacji SIP lub H.323.

Porty ethernetu podłączone są do wewnętrznego switcha obsługującego protokół STP. Zasięg łącza optycznego zależy od tłumienia mocy sygnału w linii światłowodowej i nie zależy od szybkości transmisji. Maksymalne tłumienie linii światłowodowej nie powinno przekraczać 18 dB.

Pobierz ulotkę:

 

Parametry techniczne

PODSTAWOWE MOŻLIWOŚCI FUNKCJONALNE
Bramka pomiędzy siecią cyfrową i siecią VoIP
Możliwość współpracy z łącznicami systemu STORCZYK (np. ŁC-240D) poprzez styk elektryczny (G.703) ISDN PRI z sygnalizacją DSS1
Podłączenie 2 urządzeń ze stykiem Ethernet 10/100Base?T/TX (styk elektryczny)
Podłączenie 2 urządzeń ze  stykiem Ethernet 100Base-FX (styk optyczny)
Zestawianie połączeń pomiędzy sieciami ISDN i VoIP przy wykorzystaniu sygnalizacji SIP lub H.323
Funkcjami urządzenia można sterować poprzez stronę www
Zasilanie napięciem stałym +27 V
 
INTERFEJSY
Interfejs Ethernet elektryczny 2x10/100Base-T/TX
  Złącze RJF-45
Przepływność 100 Mb/s
   
Interfejs Ethernet optyczny 2x100Base-FX
  Złącze ST
Rodzaj światłowodu Polowy światłowód wielomodowy dwuwłóknowy 50/125 µm lub 62.5/125 µm
Moc nadajnika -18 dBm±2 dB
Czułość odbiornika -28 dBm
Długość fali 1300 nm±30 nm
Przepływność 100 Mb/s
   
Trakt elektryczny 1xG.703
Tryb pracy ISDN PRI
Przepustowość 2 Mb/s
 
 PARAMETRY VoIP
Obsługiwane protokoły IPv4, ICMP, UDP, TCP, SIPv2.0, H.323
Kodeki G.711 aLaw i uLaw
  G.723.1 5.3 kb/s i 6.4 kb/s
  G.726
  G.729
Obsługa sygnalizacji ISDN ISDN PRI Lucent 5ESS
  ISDN PRO National ISDN1
  ISDN PRI Nortel DMS 100
  ISDN PRI Euro ISDN
  ISDN PRI French VN4
  ISDN PRI Nortel DMS 100 (Belleville)
 
ZASILANIE
Napięcie zasilające +27V DC (-18%, +10%)
Pobór mocy <30 W
 
INNE PARAMETRY TECHNICZNE
Wymiary urządzenia (WxSxG) 220x330x63 mm
Masa urządzenia <4 kg
Klasyfikacja mechaniczno-klimatyczna Grupa N.7?UZ?II(A i B), wg NO?06?A101÷108 (sprzęt wielokrotnego użycia oraz pracy ciągłej)
Kompatybilność elektromagnetyczna NO-06-A200 (KRE?02, KCE?02)
Zakres temperatur pracy Od -30°C do +50°C
Zakres temperatur granicznych Od -40°C do +65°C
Odporność na wilgotność 95-98% przy +40°C